|
Ook volgend jaar worden er in Utrecht nog gescheiden inburgeringscursussen aangeboden. Verantwoordelijk wethouder Marka Spit van de PvdA vindt dat vrouwen de vrijheid moeten houden om te kiezen voor een klas met alleen vrouwen.
Haar partijgenoot Van der Laan van Integratie is het hier niet mee eens en verzoekt gemeente dan ook alleen nog gemengde cursussen te geven. Utrecht zal dit echter niet opvolgen. Volgens Spit gaat erom dat zoveel mogelijk mensen Nederlands leren en kennis maken met de Nederlandse samenleving. Elk obstakel zou alleen maar leiden tot minder deelnemers, aangezien de meeste deelnemers niet verplicht hoeven deel te nemen. Spit vindt het storend dat de minister, bedoeld of onbedoeld, de indruk wekt dat gescheiden klassen verband houden met onzelfstandigheid en geweld thuis. Volgens Spit hoeft dat niet en vinden sommige vrouwen het gewoon makkelijker om vragen te kunnen stellen in een vrouwenklas.
Voornamelijk Moslims worden voorzien middels deze gescheiden voorzieningen in grote steden zegt Spit. Als voorbeelden noemt ze het vrouwenzwemmen en een sportschool voor vrouwen in Kanaleneiland. Ook wat betreft het gescheiden loket in een moskee in Overvecht ziet Spit geen probleem, aangezien je gewoon zelf kunt kiezen of je door een man of vrouw geholpen wilt worden, aldus Spit.
Bron:
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2664/Nieuws/archief/article/detail/338639/2009/07/13/Utrecht-houdt-vast-aan-gescheiden-inburgeren.dhtml
Team al-Yaqeen
14 juli 2009
|